AKTUALNOŚCI

Komunikat Dyrekcji ZOZ Sucha Beskidzka

30/07/2019

30.07.2019 r.

Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej uprzejmie informuje, iż w związku z trwającymi od długiego czasu trudnościami w pozyskaniu  personelu lekarskiego pozwalającego zabezpieczyć udzielanie świadczeń w zakresie: choroby zakaźne – hospitalizacja, jesteśmy zmuszeni zakończyć z dniem  31.07.2019 roku działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Makowie Podhalańskim.

Informujemy jednocześnie, że od dłuższego czasu staraliśmy się pozyskać kadrę lekarską (specjalistów z dziedziny chorób zakaźnych) chętną podjąć zatrudnienie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym, co pozwoliłoby uniknąć jego likwidacji. Wielomiesięczne starania nie przyniosły niestety oczekiwanego efektu. Mając pełną świadomość, jak ważną rolę spełnia działalność Oddziału dla  Mieszkańców naszego powiatu i powiatów ościennych,  podjęliśmy wszystkie możliwe działania w celu utrzymania funkcjonowania Oddziału.

W obliczu braku możliwości zabezpieczenia opieki lekarskiej w Oddziale jesteśmy zmuszeni podjąć tą trudną, ale konieczną decyzję.

Dyrekcja ZOZ Sucha Beskidzka