AKTUALNOŚCI

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi

11/03/2024

Zrób sobie prezent!  wykonaj BEZPŁATNĄ MAMMOGRAFIĘ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

BADANIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNE I NIE WYMAGA SKIEROWANIA

W naszym szpitalu od 1 kwietnia 2024 roku rusza program adresowany do kobiet w wieku 45-74 lat, które spełniają jedno z poniższych kryteriów:

 

  1. nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat w ramach NFZ
  2. otrzymały w ramach programu profilaktyki raka piersi pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka:
  • rak piersi wśród członków rodziny (matka, siostra, córka),
  • mutacja w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2,
  • nie miały wcześniej stwierdzonej zmiany nowotworowej piersi o charakterze złośliwym.

 

Czy mammografia jest bezpieczna?

 

  • Podczas badania mammograficznego wykorzystuje się minimalną dawkę promieniowania rentgenowskiego, dlatego jest ono całkowicie bezpieczne dla Pacjentki.

 

Pozwólmy sobie żyć dłużej! 

  • Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek, a ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia.
  • Najlepszy sposobem wczesnego wykrywania nieprawidłowych zmian w piersi jest mammografia – badanie bezpieczne i bezbolesne.
  • Zmiany nowotworowe wcześnie wykryte pozwalają na szybkie podjęcie leczenia nie dopuszczając do dalszego rozwoju choroby i umożliwiają całkowite wyleczenie.

 

Jak przygotować się do badania?

Do mammografii nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Warto nie zakładać biżuterii na szyję oraz ubrać się wygodnie, ponieważ konieczne będzie rozebranie się do pasa. W dniu badania na umytą skórę nie należy stosować dezodorantu z talkiem, balsamu ani kremu

 

Informacja i rejestracja:
poniedziałki i czwartki w godzinach 9:00-12:00
pod nr tel. 786 864 446