AKTUALNOŚCI

Zimowa Biała Sobota już za nami 🙂

11/02/2019

Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej wraz z Burmistrzem Miasta Sucha Beskidzka już po raz kolejny zorganizowali akcję profilaktyczną pn. „Biała Sobota”.

Akcja profilaktyczna o charakterze edukacyjno-informacyjnym jest częścią projektu realizowanego przez Zespół Opieki Zdrowotnej pn.  „Pro Life! Program profilaktyki raka jelita grubego dla osób z terenu powiatu suskiego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 8 Oś Priorytetowa Rynek Pracy, Działanie 8.6 Wsparcie na rzecz wydłużenia aktywności zawodowej, Poddziałanie 8.6.2 Programy zdrowotne przy finansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 lutego mieszkańcy powiatu suskiego po raz kolejny mieli okazję skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistycznych – lekarskich, pielęgniarskich, psychologicznych, dietetycznych oraz badań USG, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Przez 5 godzin trwania akcji wykonanych zostało blisko 30 porad pielęgniarskich oraz blisko 140 konsultacji lekarskich wraz z badaniem USG w tym: USG jamy brzusznej (70), realizowanych w ramach projektu Pro Life!, oraz USG piersi (43) i badania USG wykonywane w ramach konsultacji urologicznych (20) finansowane przez Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.  Z porad dietetycznych skorzystało 28 uczestników Białej Soboty, a z konsultacji psychologicznych – 15.

Uczestnicy akcji mogli również uzyskać od lekarza edukatora rzetelne informacje o tym jak prowadzić zdrowy tryb życia, jak prawidłowo się odżywiać (20 osób) oraz skosztować potraw przygotowanych przez szpitalną kuchnię (250 osób), których składniki zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory – było więc smacznie, kolorowo i zdrowo!

W imieniu organizatorów składamy wszystkim pracownikom Zespołu Opieki Zdrowotnej serdeczne wyrazy podziękowania za pomoc i zaangażowanie się w organizację “Białej Soboty”.

Dziękujemy również osobom uczestniczącym w akcji – Wasza obecność uświadamia nam, że warto i że trzeba więcej 🙂

Zobaczcie jak przebiegała akcja!

[fat_gallery_slider data_source =”list_id” gallery_ids=”9080″]