AKTUALNOŚCI

Wrześniowa „Biała Sobota” już za nami!

17/09/2018

Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej wraz z Burmistrzem Miasta Sucha Beskidzka już po raz kolejny zorganizowali akcję profilaktyczną pn. „Biała Sobota”. Akcja profilaktyczna o charakterze edukacyjno-informacyjnym jest częścią projektu realizowanego przez Zespół Opieki Zdrowotnej pn.  „Pro Life! Program profilaktyki raka jelita grubego dla osób z terenu powiatu suskiego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 8 Oś Priorytetowa Rynek Pracy, Działanie 8.6 Wsparcie na rzecz wydłużenia aktywności zawodowej, Poddziałanie 8.6.2 Programy zdrowotne przy finansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego

15 września mieszkańcy powiatu suskiego po raz kolejny mieli okazję skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistycznych – lekarskich, pielęgniarskich, psychologicznych, dietetycznych oraz badań USG, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Przez 5 godzin trwania akcji wykonanych zostało ponad 100 porad pielęgniarskich oraz ponad 100 badań USG w tym: USG jamy brzusznej, realizowanych w ramach projektu Pro Life!, oraz USG piersi i badania USG wykonywane w ramach konsultacji urologicznych finansowane przez Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.  

Uczestnicy akcji mogli również uzyskać rzetelne informacje o tym jak prowadzić zdrowy tryb życia, jak prawidłowo się odżywiać oraz skosztować potraw przygotowanych przez szpitalną kuchnię, których składniki zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory – było więc smacznie, kolorowo i zdrowo! Na najmłodszych uczestników “Białej Soboty”  czekało kilka atrakcji – malowanie twarzy, baloniki z postaciami z bajek oraz animatorzy czasu wolnego. Mimo, że początkowo pogoda nie dopisała, akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W imieniu organizatorów składamy wszystkim pracownikom Zespołu Opieki Zdrowotnej serdeczne wyrazy podziękowania za pomoc i zaangażowanie się w organizację “Białej Soboty”.

Dziękujemy również osobom uczestniczącym w akcji – Wasza obecność uświadamia nam, że warto i że trzeba więcej 🙂

Zobaczcie jak przebiegała akcja!

[fat_gallery_slider data_source =”list_id” gallery_ids=”7929″]