AKTUALNOŚCI

SZPITAL WYRÓŻNIONY SREBRNYM MEDALEM W RANKINGU „MALUCHY NA BRZUCHY”

22/09/2023

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już po raz  czwarty, podobnie jak w roku poprzednim Zespół Opieki Zdrowotnej  otrzymał srebrny medal w rankingu „Maluchy na brzuchy” za wspieranie dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie drogami natury. Tego typu kontakt jest bardzo ważnym aspektem opieki okołoporodowej.
Dziękujemy „Maluchy na brzuchy” za przyznanie nam kolejnego wyróżnienia.
Największe podziękowania kierujemy do naszego zespołu lekarskiego , położniczego i pielęgniarskiego za trud, zaangażowanie, pasję jaką jest ich praca na Bloku Porodowym, Oddziale Neonatologicznym i Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.

Inicjatywa „Maluchy na brzuchy” powstała z ogromnej potrzeby szerzenia dobrych praktyk na polskich porodówkach. „Maluchy na brzuchy” to grupa rodziców, która chce zmienić rzeczywistość porodów w Polsce. Zwracają uwagę na ważny element porodu, jakim jest dwugodzinny i nieprzerwany kontakt skóra do skóry po porodzie (drogami natury i przez cesarskie cięcie). Prowadzą coroczny ranking szpitali pod względem przestrzegania prawa do kontaktu skóra do skóry po porodzie. Każdego roku również przekazują na ręce Ministra Zdrowia obszerny raport dotyczący tego zagadnienia. Edukują kobiety, rodziny i personel medyczny w kwestii dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie.