AKTUALNOŚCI

„Biała Sobota” w szpitalu

12/09/2017

9 września mieszkańcy powiatu suskiego mieli okazję skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistycznych oraz atrakcji promujących zdrowy tryb życia w ramach zorganizowanej już po raz drugi w Suchej Beskidzkiej przez Zespół Opieki Zdrowotnej akcji profilaktycznej “Biała Sobota”, której współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Akcja profilaktyczna jest częścią projektu realizowanego przez ZOZ „Pro Life! Program profilaktyki raka jelita grubego dla osób z terenu powiatu suskiego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 8 Oś Priorytetowa Rynek Pracy, Działanie 8.6 Wsparcie na rzecz wydłużenia aktywności zawodowej, Poddziałanie 8.6.2 Programy zdrowotne przy finansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego

Podczas trwania akcji uczestnicy mogli skorzystać z wielu porad w tym: konsultacji lekarskich, pielęgniarskich, psychologicznych, porad dietetycznych oraz licznych badań w tym kolonoskopii, USG, cytologii.
Największym zainteresowaniem cieszyły się badania USG. Przez 5 godzin trwania akcji, zostało wykonanych ponad 100 badań USG w tym: USG jamy brzusznej (w ramach projektu Pro Life!) , USG piersi oraz badania USG wykonywane w ramach konsultacji urologicznych.
Uczestnicy akcji mogli również uzyskać komplet informacji o tym jak prowadzić zdrowy tryb życia, jak prawidłowo się odżywiać, skosztować potraw przygotowanych przez szpitalną kuchnię, których składniki zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory. Na najmłodszych uczestników “Białej Soboty” czekały przed szpitalem liczne atrakcje m.in: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, basen z kulkami oraz malowanie twarzy.

W imieniu organizatorów składamy wszystkim serdeczne słowa podziękowania za pomoc i zaangażowanie się w organizację “Białej Soboty”

[fat_gallery_slider data_source =”list_id” gallery_ids=”3686″]