AKTUALNOŚCI

Biała Sobota w Suchej Beskidzkiej

12/06/2018

9 czerwca mieszkańcy powiatu suskiego mieli okazję skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistycznych oraz atrakcji promujących zdrowy tryb życia w ramach zorganizowanej już po raz trzeci w Suchej Beskidzkiej przez Zespół Opieki Zdrowotnej akcji profilaktycznej “Biała Sobota”, której współorganizatorem był Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Akcja profilaktyczna jest częścią projektu realizowanego przez ZOZ „Pro Life! Program profilaktyki raka jelita grubego dla osób z terenu powiatu suskiego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 8 Oś Priorytetowa Rynek Pracy, Działanie 8.6 Wsparcie na rzecz wydłużenia aktywności zawodowej, Poddziałanie 8.6.2 Programy zdrowotne przy finansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego
Podczas trwania akcji uczestnicy mogli skorzystać z wielu porad w tym: konsultacji lekarskich, pielęgniarskich, psychologicznych, porad dietetycznych oraz badań USG, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Przez 5 godzin trwania akcji, zostało wykonanych ponad 100 badań USG w tym: USG jamy brzusznej realizowanych w ramach projektu Pro Life! oraz USG piersi i badania USG wykonywane w ramach konsultacji urologicznych finansowane przez Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.

Uczestnicy akcji mogli również uzyskać komplet informacji o tym jak prowadzić zdrowy tryb życia, jak prawidłowo się odżywiać, skosztować potraw przygotowanych przez szpitalną kuchnię, których składniki zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory. Kto miał ochotę, mógł również spróbować swoich sił w zumbie – fitness pod okiem instruktorek z NordFit Team, a na najmłodszych uczestników “Białej Soboty” czekały przed szpitalem liczne atrakcje m.in: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, basen z kulkami oraz malowanie twarzy.

W imieniu organizatorów składamy wszystkim serdeczne słowa podziękowania za pomoc i zaangażowanie się w organizację “Białej Soboty”.

[fat_gallery_slider data_source =”list_id” gallery_ids=”6820″]