AKTUALNOŚCI

BIAŁA SOBOTA – BEZPŁATNE BADANIA I KONSULTACJE SPECJALISTYCZNE

24/08/2017

Zapraszamy na Białą Sobotębezpłatną akcję profilaktyczną, która odbędzie się  9 września w godzinach od 9.00 do 14.00 w Szpitalu w Suchej Beskidzkiej, organizowaną przez Zespół Opieki Zdrowotnej przy udziale Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

Podczas akcji osoby z grupy ryzyka* będą mogły po wcześniejszej rejestracji skorzystać z bezpłatnych badań kolonoskopii, badań USG jamy brzusznej, konsultacji lekarskich, pielęgniarskich, psychologicznych oraz porad dietetycznych w ramach programu „Pro Life! Program profilaktyki raka jelita grubego dla osób z terenu powiatu suskiego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 8 Oś Priorytetowa Rynek Pracy, Działanie 8.6 Wsparcie na rzecz wydłużenia aktywności zawodowej, Poddziałanie 8.6.2 Programy zdrowotne przy finansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dodatkowo zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań cytologicznych (Kobiety w wieku 25 – 59),  USG piersi, a Panów w wieku 45 – 60 lat, którzy do tej pory nie korzystali z porad Urologa na badania USG w kierunku profilaktyki raka prostaty (na badanie należy zgłosić się z wynikiem PSA).

Dla dzieci przewidzieliśmy sporo atrakcji w tym: dmuchane zjeżdżalnie, zabawy sportowe, konkursy plastyczne. Wszyscy uczestnicy Białej Soboty, będą mieli okazję skosztować potraw, których składniki zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory. (w ramach programu Pro Life!)

REJESTRACJA: od poniedziałku 28 sierpnia, w godzinach: 10.00 – 17.00, tel.: 668 312 904

Serdecznie zapraszamy!

*Osoby z grupy ryzyka: zamieszkałe na terenie powiatu suskiego

  • w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego
  • w wieku 40-49 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej 1 krewnego pierwszego stopnia z rakiem jelita grubego
  • osoby w wieku 25 – 49 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP (w tym przypadku konieczne jest skierowanie z Poradni Genetycznej)