AKTUALNOŚCI I INFORMACJE

Komunikat Dyrekcji ZOZ Sucha Beskidzka (27)

12/11/2021

Szanowni Pacjenci! Mieszkańcy Powiatu Suskiego!

Działając na podstawie zobowiązania Wojewody Małopolskiego do zorganizowania zabezpieczenia łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 informujemy, że w ramach struktur naszej jednostki Oddział Kardiologiczny zostaje czasowo przekształcony i przystosowany do potrzeb leczenia pacjentów z COVID-19.

Szanowni Państwo! Dokładamy wszelkich starań, aby zredukować pojawiające się utrudnienia i niedogodności związane z nieustannymi zmianami organizacji naszej pracy. Prosimy Państwa o wyrozumiałość i współpracę.

Dyrekcja i pracownicy

Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej


Przypominamy!

Wirusem można zarazić się drogą kropelkową od osoby już zarażonej, a więc najczęściej przez kaszel, kichanie i rozmowę. Można zarazić się przez kontakt błon śluzowych nosa, jamy ustnej i warg z rękami, na których znajduje się koronawirus. Dlatego bezwzględnie należy przestrzegać higieny – przede wszystkim często myjąc starannie ręce ciepłą wodą z mydłem.

Wirus ten jest rozprzestrzeniany przez bezobjawowych pacjentów. Jest to szczególnie istotne  w kontekście tego, co dzieje się teraz na naszym terenie. Nawet jeśli nie jesteśmy w grupie ryzyka i prawdopodobnie zakażenie przejdziemy bezobjawowo, nadal będziemy zarażać i będziemy stanowić zagrożenie dla osób starszych, przewlekle chorych i z obniżoną odpornością.

Istotne jest więc unikanie zatłoczonych miejsc, częste i dokładne mycie rąk wodą z mydłem, dezynfekowanie rąk i powierzchni środkami na bazie alkoholu, zasłanianie ust podczas kichania i kaszlu.

Dbajmy o zdrowie swoje i bliskich!

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast