AKTUALNOŚCI I INFORMACJE

Komunikat Dyrekcji ws. aktualnej sytuacji epidemiologicznej (18)

20/11/2020

Szanowni Pacjenci! Mieszkańcy Powiatu Suskiego!

Informujemy, że od 20.11.2020 r. ograniczamy do odwołania przyjęcia na Oddział Neurologii wraz z Pododdziałem Udarowym. 

 


Przypadki bezobjawowe stanowią zdecydowaną większość w naszym rejonie. Jako placówka medyczna w starciu z nimi toczymy i toczyć będziemy nierówną i trudną walkę. Zapewniamy, że robimy wszystko, aby nie dopuścić do ograniczeń funkcjonowania w naszej działalności; jednakże bez współpracy, odpowiednich zachowań i przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego ze strony społeczności powiatu – będzie to niezmiernie trudne.

Przepraszamy za utrudnienia, z jakimi spotykają się pacjenci w naszym szpitalu. Zapewniamy, że podjęte są wszelkie działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów.

Przypominamy!

Wirusem można zarazić się drogą kropelkową od osoby już zarażonej, a więc najczęściej przez kaszel, kichanie i rozmowę. Można zarazić się przez kontakt błon śluzowych nosa, jamy ustnej i warg z rękami, na których znajduje się koronawirus. Dlatego bezwzględnie należy przestrzegać higieny – przede wszystkim często myjąc starannie ręce ciepłą wodą z mydłem.

Wirus ten jest rozprzestrzeniany przez bezobjawowych pacjentów. Jest to szczególnie istotne  w kontekście tego, co dzieje się teraz na naszym terenie. Nawet jeśli nie jesteśmy w grupie ryzyka i prawdopodobnie zakażenie przejdziemy bezobjawowo, nadal będziemy zarażać i będziemy stanowić zagrożenie dla osób starszych, przewlekle chorych i z obniżoną odpornością.

Istotne jest więc unikanie zatłoczonych miejsc, częste i dokładne mycie rąk wodą z mydłem, dezynfekowanie rąk i powierzchni środkami na bazie alkoholu, zasłanianie ust podczas kichania i kaszlu.

Dbajmy o zdrowie swoje i bliskich!

Dyrekcja i pracownicy

Zespołu Opieki Zdrowotnej

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast