AKTUALNOŚCI

Informacja dla przyszłych mam

10/07/2022

Drogie obecne i przyszłe Mamy!

serdecznie zapraszamy do porodu w Szpitalu w Suchej Beskidzkiej.

Zapewniamy kompleksową opiekę nad prawidłowym przebiegiem ciąży.

Oferujemy odbycie porodu w intymnej atmosferze, w komfortowych warunkach, w towarzystwie najbliższej osoby, pod opieką wykwalifikowanego zespołu medycznego.

Zapewniamy bezpieczeństwo i komfort zarówno matce jak i dziecku przed, w trakcie i po porodzie.

W naszym szpitalu funkcjonuje kompleksowo zmodernizowany oddział ginekologiczno – położniczy, oddział neonatologiczny oraz blok porodowy.

W szpitalu w Suchej Beskidzkiej oferujemy trzy pojedyncze i przestronne sale porodowe z łazienkami. Każda z nich jest wyposażona w klimatyzację oraz w wysokiej jakości sprzęt – profesjonalne łóżka porodowe, aparaty KTG, stanowiska do nagrzewania noworodka oraz zestawy piłek i innych przyrządów wspomagających akcję porodową. W wyposażeniu Bloku Porodowego znajduje się również wanna porodowa. Dysponujemy nowoczesną salą do wykonywania cięć cesarskich.

W naszym szpitalu w specjalnej zaprojektowanej sali prowadzone są porody rodzinne, podczas których kobiecie może towarzyszyć ojciec dziecka lub inna bliska osoba.

Ból porodowy łagodzimy metodami niefarmakologicznymi (aktywność fizyczna, ciepłe i zimne okłady, immersja wodna, ćwiczenia oddechowe, metody fizjoterapeutyczne) oraz  bezpiecznymi metodami farmakologicznymi  (znieczulenie zewnątrzoponowe lub podpajęczynówkowe)

Mama po porodzie przebywa przez cały czas razem z noworodkiem w systemie rooming-in, co pozwala na karmienie na żądanie. Wszystkie sale są jedno lub dwuosobowe, każda posiada własną łazienkę, wanienkę i łóżeczko noworodkowe.

Jeśli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, to mama może być z nim bez ograniczeń.

Nasz Oddział Neonatologiczny działa w systemie II poziomu referencyjności. To znaczy, że jest przystosowany do intensywnej opieki nad wcześniakami i noworodkami z problemami zdrowotnymi.

U wszystkich noworodków wykonujemy badania profilaktyczne oraz szczepienia ochronne.

Wspieramy pacjentki w nauce karmienia piersią. Oferujemy również porady Psychologa oraz Fizjoterapeuty.

W naszym szpitalu funkcjonuje bezpłatna Szkoła Rodzenia z oferty której mogą skorzystać przyszli rodzice.

O wysokiej jakości usług świadczy międzynarodowe wyróżnienie – plakietka „Szpital Przyjazny Dziecku” – potwierdzające fakt zapewniania najwyższego standardu opieki nad kobietą rodzącą oraz jej dzieckiem po urodzeniu, a także zachowania procedur sprzyjających karmieniu piersią. Wyróżnienie to otrzymaliśmy po raz pierwszy w 1996 r. i w ramach ponownych ocen ten tytuł z dumą utrzymujemy do dziś.

W 2021 roku nasz szpital zdobył srebrny medal w rankingu „Maluchy na brzuchy” za wspieranie dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie drogami natury.

Zapraszamy!

 

INFORMACJI UDZIELA SEKRETARIAT ODDZ. GINEKOLOGICZNO – POŁOŻNICZEGO

poniedziałek – piątek w godzinach 7.00 – 14.30

Telefon: (+48) 33 872 33 01

Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej

Szpitalna 22, 34-200 Sucha Beskidzka

www.zozsuchabeskidzka.pl