Bezpłatne programy profilaktyczne

Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej prowadzi szereg programów profilaktycznych, umożliwiających bezpłatne badania profilaktyczne, pozwalające na wczesne wykrycie chorób nowotworowych. Ponadto dla kobiet rodzących w naszym Szpitalu dostępne jest bezpłatne znieczulenie przy porodzie.

Szczegóły poszczególnych programów prezentujemy poniżej.

  • urodzZnieczulenie do porodu
  • symb_7Bezpłatna cytologia
  • symb_7Bezpłatna mammografia
  • symb_27Bezpłatna kolonoskopia

Bezpłatne znieczulenie do porodu

heading

Poród nie musi boleć!

W naszym Szpitalu rodzimy bezpiecznie, bez bólu, bezpłatnie.

Mamy dla Ciebie bezpłatne znieczulenia. Do wszystkich porodów oferujemy bezpłatne znieczulenia w ramach ubezpieczenia w NFZ lub kraju w UE.

Każda przyszła mama ma do wyboru:

Więcej informacji pod numerem telefonu +48 33 872 33 03 (poniedziałek-piątek, w godzinach 08:00 – 14:30).

Bezpłatna cytologia

Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy

heading

Zapraszamy serdecznie wszystkie Panie na bezpłatne badania cytologiczne.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 25 – 59 lat na bezpłatne badania cytologiczne, realizowane w ramach Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. 

Program adresowany jest do kobiet w wieku 25 – 59 lat, które:

*U kobiet obciążonych czynnikami ryzyka: zakażonych wirusem HIV, przyjmujących leki immmunosupresyjne, zakażonych HPV – typem wysokiego ryzyka, badanie jest wykonywane co 12 miesięcy.

Na badanie należy zgłosić się z dowodem osobistym (nr PESEL):

Godziny pobrań cytologii:

Poniedziałek 07:30-09:00
Wtorek 07:30-13:00
Środa 08:00-17:00
Czwartek 11:30-14:30
Piątek 07:30-11:00

Odbiór wyników w poradni: poniedziałek-piątek w godzinach pracy pracowni cytologicznej.

Bezpłatna mammografia

Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi

heading

Zrób sobie prezent i wykonaj mammografię.

Zapraszamy serdecznie wszystkie Panie w wieku 50 – 69 lat ubezpieczone w NFZ na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Celem realizacji programu jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi oraz podniesienie poziomu wiedzy kobiet na temat profilaktyki raka sutka.

Program skierowany jest dla kobiet, które:

Programem nie mogą być objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Pacjentki spełniające powyższe wymagania zapraszamy do zgłaszania się na badanie po wcześniejszym zarejestrowaniu do Zakładu Diagnostyki Obrazowej w budynku Szpitala w Suchej Beskidzkiej, Blok „B” III Piętro.

Rejestracja telefoniczna do badań: 33 872 32 91 lub 786 864 446 (poniedziałek-piątek 07:00 – 18:00).

Bezpłatna kolonoskopia

heading

Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej realizuje bezpłatne badania endoskopii dolnego odcinka przewodu pokarmowego w ramach dwóch dwóch projektów finansowanych ze środków zewnętrznych:

Pro life! Program Profilaktyki Raka Jelita Grubego dla osób z terenu powiatu suskiegorealizowany w ramach RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 8. Oś Priorytetowa: Rynek Pracy; Działanie 8.6: Wsparcie na rzecz wydłużenia aktywności zawodowej; Poddziałanie 8.6.2 Programy zdrowotne przy finansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego

heading

Program Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych

heading

Facebook

Menu
Polub nas