Program Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego Ministerstwa Zdrowia

w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych

heading

Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej na podstawie naboru w konkursie ofert ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia został wybrany jako jeden z głównych ośrodków w naszym regionie do realizowania przesiewowych badań kolonoskopowych na lata 2016-2018 w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Badania w ramach Programu są wykonywane od października 2016 do końca 2018 roku.

 

Wykrycie i usunięcie gruczolaków jelita grubego podczas kolonoskopii znacznie redukuje możliwość zachorowania na raka jelita grubego, a wykrycie jego wczesnych postaci istotnie zwiększa szanse na całkowite wyleczenie.

Dlatego niezmiernie ważnym jest wykonanie w odpowiednim wieku przesiewowego badania kolonoskopowego.

Więcej informacji nt. programu odnajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej: PROGRAM BADAŃ PRZESIEWOWYCH RAKA JELITA GRUBEGO.

  • Kto kwalifikuje się do badań w ramach Programu?
  • Jakie świadczenia są realizowane?
  • Dokumenty dla uczestnika

Osoby spełniające kryteria kwalifikacji do Programu wypełniają ankietę, na podstawie której kwalifikujemy pacjenta do badania. Ankietę można wydrukować ze strony www.zozsuchabeskidzka.pl (poniżej tekstu) lub odebrać ją w u swojego lekarza rodzinnego w ośrodku zdrowia. Wypełnioną ankietę należy dostarczyć do rejestracji programu w Poradni Endoskopii Przewodu Pokarmowego osobiście lub listownie. Pracownik rejestracji udzieli szczegółowych informacji na temat przygotowania do badania oraz ustali jego dogodny termin.

Ankieta do pobrania (pdf)

Rejestracja czynna jest w poniedziałek, czwartek, piątek w godz.: 14:00 – 16:00 w ZOZ Sucha Beskidzka – Pracownia Endoskopii Przewodu Pokarmowego, Blok „C” III Piętro, p. 313C. 

Rejestracja telefoniczna do badań: +48 668 312 904 (poniedziałek, czwartek, piątek w godz.: 14:00 – 16:00).

Szanowni Pacjenci!

Uprzejmie informujemy, że na ten moment wykonaliśmy pełną liczbę zakontraktowanych z Ministerstwem Zdrowia badań kolonoskopowych. Ponownie przystępujemy do ogłoszonego (28.01.2019 r.) przez Ministerstwo Zdrowia konkursu na realizatorów Programu badań przesiewowych raka jelita grubego w systemie oportunistycznym na lata 2019-2021. Oczekujemy pozytywnego rezultatu.

Z dużym prawdopodobieństwem zakładamy, że harmonogram zakontraktowanych badań kolonoskopowych będzie znany już w marcu.

Osoby zainteresowane udziałem w Programie i wykonaniem profilaktycznej kolonoskopii prosimy o śledzenie informacji pojawiających się na naszej stronie internetowej oraz portalach społecznościowych.

Facebook

Menu
Polub nas