Oddział Obserwacyjno-Zakaźny

Oddział Obserwacyjno–Zakaźny jest oddziałem, w którym hospitalizowani są pacjenci z ostrymi i przewlekłymi chorobami infekcyjnymi — szczególnie tymi o zwiększonej zaraźliwości oraz chorób wymagających obowiązkowej hospitalizacji (względnie izolacji). W oddziale leczeni są pacjenci z ostrymi i przewlekłymi chorobami wątroby (z wyjątkiem detoksykacji po alkoholu), z infekcyjnymi schorzeniami przewodu pokarmowego, neuroinfekcjami (z wyłączeniem przypadków o ciężkim przebiegu – brak sali intensywnego nadzoru), etc.

 • Dane kontaktowe
 • Zespół medyczny
 • Informacje dodatkowe
 • ul. Kasztanowa 17
  34-220 Maków Podhalański
 • Sekretariat:
  +48 33 877 10 01
 • Dyżurka pielęgniarska:
  +48 33 877 10 01 wew. 22
 • Dyżurka lekarska:
  +48 33 877 10 01 wew. 31
 • zakazny@zozsuchabeskidzka.pl
 • Godziny pracy sekretariatu:
  07:30 - 14:35
 • Personel:
  Lekarze - 4 osoby
  Pielęgniarki - 9 osób
 • Liczba łóżek:
  14 łóżek

Zasady przyjęć:

Pacjenci do leczenia planowego przyjmowani są na podstawie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, a w trybie nagłym poprzez Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Osoby zarządzające jednostką

doc_f

lek. Łucja Herman

Koordynator Oddziału
Specjalista w zakresie chorób zakaźnych

doc_f

mgr piel. Wiesława Maj

P.O. Pielęgniarki Oddziałowej

doc_f

lic. piel. Krystyna Oleksa

Z-ca Pielęgniarki Oddziałowej

Lekarze Oddziału

Zespół lekarzy specjalistów

Rodzaj wykonywanej działalności

Oddział realizuje świadczenia z zakresu diagnostyki i leczenia chorób zakaźnych i infekcyjnych o etiologii bakteryjnej, wirusowej oraz grzybiczej.  W oddziale prowadzona jest m.in.: diagnostyka i leczenie pacjentów z przewlekłym zapaleniem wątroby, zapalne choroby ośrodkowego układu nerwowego (neuroinfekcje), choroby odkleszczowe, dolegliwości ze strony układu pokarmowego w przebiegu innych schorzeń, etc.

Informacja dla osób odwiedzających

Odwiedziny pacjentów:

Poniedziałek-Piątek 13:00 – 19:00
Sobota 11:00 – 19:00
Niedziela i święta 11:00 – 19:00

Poza wyznaczonymi godzinami odwiedzin, przebywanie osób odwiedzających na terenie oddziału dopuszcza się jedynie po uzyskaniu przepustki od ordynatora/koordynatora lub w razie jego nieobecności lekarza dyżurnego Oddziału.

Dyrektor Zespołu lub upoważniony przez niego lekarz może ograniczyć odwiedziny pacjentów w przypadku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego lub ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, jak również ze względu na możliwości organizacyjne Zespołu.

Przed wejściem na oddział należy pozostawić wierzchnią odzież w szatni, a także założyć obuwie ochronne.

Możliwość kontynuacji leczenia w Poradni

Nasi pacjenci mają możliwość kontynuacji leczenia w naszych Poradniach Specjalistycznych. Pełna lista poradni znajduje się TUTAJ

Facebook

Menu
Polub nas